Ciepło Systemowe jest najczęściej wykorzystywanym sposobem ogrzewania w polskich miastach. Dzieje się tak dzięki podstawowym cechom jakie posiada ten produkt:
Oszczędność
Ciepło systemowe jest dostępne na terenach polskich miast, gdzie ogrzewa całe dzielnice, mieszkania, obiekty handlowe, szkoły, szpitale, zakłady pracy, baseny, a także nowoczesny stadiony piłkarskie. Jest to najczęściej wybierany przez deweloperów, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe sposób ogrzania budynków.
Dostawcy Ciepła Systemowego to duże, stabilne firmy, dbające o ciągłość dostaw i serwis sieci ciepłowniczych. Dzięki temu, a także nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu automatyki, możliwe jest korzystanie z Ciepła Systemowego przez cały rok. Można z niego korzystać w porach przejściowych, czyli jesienią i wiosną, ale także w chłodne dni letnie. Decyzja o tym kiedy korzystać należy wyłącznie do klienta.
Także ceny Ciepła Systemowego charakteryzują się duża stabilnością i przewidywalnością, co wiąże się z tym, że taryfy są zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki. Na zmiany cen nie mają wpływu wahania kursów walut, czy też sytuacja polityczna.
Ekologia
Ciepło systemowe ogranicza zanieczyszczenia powietrza pochodzące z indywidualnych kotłowni i pieców (tzw. niska emisja) w miastach. Proces produkcji podlega bowiem określonym normom środowiskowym i jest dokładnie kontrolowany. Warto także pamiętać, że najczęściej ciepło powstaje w procesie kogeneracji, który pozwala na jednoczesną produkcję ciepła i energii. W ten sposób oszczędzane jest 30% paliw potrzebnych do produkcji, a także ograniczana jest emisja CO2.
W przyszłości planowane jest także pozyskanie ciepła ze spalania odpadów (śmieci) co pozwoli na rozwiązanie jeszcze jednego problemu z jakim muszą zmierzyć się miasta.
Bezpieczeństwo
Infrastruktura ciepła systemowego podlega stałej kontroli dostawcy. Dzięki temu odbiorcy mogą się cieszyć ciepłem w swoich mieszkaniach bez względu na porę roku i dnia. Nad komfortem użytkowników czuwają eksperci, którzy przez całą dobę zapewniają odbiorcom poczucie bezpieczeństwa.
Użytkownicy Ciepła Systemowego nie muszą martwić się stan techniczny i bezpieczeństwo urządzeń zainstalowanych w ich mieszkaniach. Dzięki temu jest to bezpieczny sposób ogrzewania niezależnie do wieku użytkowników.
Wygoda
Dzięki kompleksowej i profesjonalnej obsłudze, odbiorcy ciepła nie muszą się angażować w proces ogrzewania mieszkania. Nie interesują ich prace remontowe i modernizacje, a także kontrole pomiarów. Z tego właśnie względu klienci decydują się na powierzenie procesu ogrzewania budynku profesjonalistom dostarczającym ciepło systemowe.
Ciepło Systemowe to łatwość i czystość eksploatacji, bez popiołu i dymu, bez konieczności sprowadzania i magazynowania paliwa, bez dodatkowych kosztów związanych z konserwacją urządzeń.
Ciepło systemowe może być także dostarczane przez cały rok, bez potrzeby oczekiwania na „sezon grzewczy”. Dziś to klienci sami decydują o tym kiedy ciepło będzie dostarczane do ich budynków. Co raz częściej z pomocą przychodzi także automatyka pogodowa, która reguluje proces dostawy w zależności od temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku. Rozwiązanie to znacząco wpływa na stan budynków jak i zdrowie ich mieszkańców, likwidując problemy zawilgocenia ścian.
Prezes Zarządu MPEC Jan Wnękowicz uprzejmie informuje mieszkańców budynków ogrzewanych za pośrednictwem miejskiej sieci ciepłowniczej, iż w dniu 08.10.2020 r. rozpoczyna sezon grzewczy 2020/2021.
Jednocześnie przypominamy, iż warunkiem włączenia ogrzewania w pozostałych budynkach jest wystąpienie Zarządcy lub Właściciela budynku z pisemnym wnioskiem o rozpoczęcie sezonu grzewczego. W związku z tym, pozostałym Odbiorcom, Klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym ciepło będziemy dostarczać sukcesywnie, zgodnie z otrzymywanymi zgłoszeniami.
Wnioski można składać osobiście w siedzibie Spółki, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej na adres mpec@mpec.brzesko.pl lub faksem pod numerem 14 68 63 005.